ARRANO ELKARTEKO 2017ko XAKE TXAPELKETA.
Arrano Elkarteko Xake Txapelketa,
xakelari euskaldunentzat (hogeigarrena).
2017ko
irailaren 4tik 8ra. Arrano Elkarteko egoitzan (Redin kalea, 2). Arratsaldeko
5etan. Lau orduko partidak (2 ordu, jokalari bakoitzarentzat).
FIDE elorako balio izanen du. Euskal elorako ere bai (ongi tramitatzen
badute).
Parte hartzeko, Joseba Otano deitu
beharra dago (630 54 40 26). Baita ere posta elektronikoz egin daiteke izen
ematea, helbide honetan: “josebaotano@ono.com”.
Izena emateko epea 2017ko irailaren 2an amaituko da.
Lehenengo hiru egunetan atseden bat
eska daiteke eta puntu erdia jaso. Aurretik ez bada eskatu, laugarren egunean
ere eska daiteke atsedena eta puntu erdia jaso, baina hirugarren partida hasi
baino lehen eskatu behar da hori.
Jokalariren bat ez bada partida
jokatzera agertzen, azalpenik eman gabe, kanporatuta geratuko da.
Telefono mugikorrak itzalita
edukitzea gomendatzen da, baina, jotzen badu, ez da horregatik partidarik
galduko.
Erderaz gehiegi egiteagatik,
epaileak zigorra jar dezake: Aurkariari 5 minutu gehiago eman.
Parte hartzea dohainik izanen da,
baina beharrezkoa da federatua egotea (2016-17ko lizentzia edukitzea edo
2017-2018ko lizentzia egitea).
Ezberdinketetarako sistemak: 1)
Bucholz; 2) sonnenberg; 3) jokalarien arteko emaitza edo emaitzak; 4) kolorea
(beltzen alde).
Garailearentzat
trofeoa eta txapela izanen dira. Baita trofeoa 14 urtez azpiko
lehenengoarentzat ere (2017. urtean 14 urte bete dituztenak ere sari honetarako
hautagai dira). Bi sari jasotzerik ez dago.
1998. URTEKO TXAPELDUNA: JUAN PABLO ALEGRE PEREZ.
1999. URTEKO TXAPELDUNA: JOSEBA OTANO VILLANUEVA.
2000. URTEKO TXAPELDUNA: JOSETXO LABAIRU SENOSIAIN.
2001. URTEKO TXAPELDUNA: JOSETXO LABAIRU SENOSIAIN.
2002. URTEKO TXAPELDUNA: JOSETXO LABAIRU SENOSIAIN.
2003. URTEKO TXAPELDUNA: JOSEBA OTANO VILLANUEVA.
2004. URTEKO TXAPELDUNA: EGOI HERNANDORENA DE LA CRUZ.
2005. URTEKO TXAPELDUNA: DAVID ARJOL ETXEBERRIA.
2006. URTEKO TXAPELDUNA: JOSEBA OTANO VILLANUEVA .
2007. URTEKO TXAPELDUNA: JUAN JESUS MINDEGIA.
2008. URTEKO TXAPELDUNA: ADRIAN LERANOZ ZABALZA.
2009. URTEKO TXAPELDUNA: ADRIAN LERANOZ ZABALZA.
2010. URTEKO TXAPELDUNA: ADRIAN LERANOZ ZABALZA.
2011. URTEKO TXAPELDUNA: MIKEL ORTEGA LOPEZ.
2012. URTEKO TXAPELDUNA: MIKEL ORTEGA LOPEZ.
2013. URTEKO TXAPELDUNA: MIKEL ORTEGA LOPEZ.
2014. URTEKO TXAPELDUNA: ODEI LERENDEGI LASA.
2015. URTEKO TXAPELDUNA: MIKEL RAZKIN FRAILE.
2016. URTEKO TXAPELDUNA: ROBERTO ARANA OLORON.
2004. URTEKO 14 URTEZ AZPIKO
LEHENENGOA: MANEX INSAUSTI OLASAGARRE.
2005. URTEKO 14 URTEZ AZPIKO
LEHENENGOA: MANEX INSAUSTI OLASAGARRE.
2006. URTEKO 14 URTEZ AZPIKO
LEHENENGOA: MANEX INSAUSTI OLASAGARRE.
2007. URTEKO 14 URTEZ AZPIKO
LEHENENGOA: JAVIER SEVILLA SUBIZA.
2008. URTEKO 14 URTEZ AZPIKO
LEHENENGOA: MANEX INSAUSTI OLASAGARRE.
2009. URTEKO 14 URTEZ AZPIKO
LEHENENGOA: MIKEL ORTEGA LOPEZ.
2010. URTEKO 14 URTEZ AZPIKO
LEHENENGOA: MIKEL ORTEGA LOPEZ.
2011. URTEKO 14 URTEZ AZPIKO
LEHENENGOA: ODEI LERENDEGI LASA.
2012. URTEKO 14 URTEZ AZPIKO
LEHENENGOA: ODEI LERENDEGI LASA.
2013. URTEKO 14 URTEZ AZPIKO
LEHENENGOA: MIKEL GARIJO ECHAVARRI.
2014. URTEKO 14 URTEZ AZPIKO
LEHENENGOA: ANDER GARRALDA RUIZ.
2015. URTEKO 14 URTEZ AZPIKO
LEHENENGOA: JULEN ARBELOA SANCHEZ.
2016. URTEKO 14 URTEZ AZPIKO
LEHENENGOA: CARLOTA ARAMENDIA YBARRA.
Iruñean, 2017ko uztailaren 3an.
ARRANO ELKARTEKO XAKE TALDEA.
Torneoaren informazioa: “http://www.ajedrezvasco.com/”; “Foro” atalean sartu, “Otros torneos” aukeratu eta “Arrano Elkarteko
XX. Xake Txapelketa” lerroan aurkituko da.